Szociális munka
Nem könnyű senkinek sem új életet kezdeni egy másik országban, különösen egy idegen kultúrában. Bár sok szempontból ugyanazok a jogok illetik meg az ide érkezőket, mint a magyar állampolgárokat, az első időszakban még a legapróbb dolgok is komoly kihívást jelenthetnek számukra. A hozzánk forduló menekülteket, oltalmazottakat és harmadik országbeli állampolgárokat egyéni, csoportos és közösségi szociális szolgáltatásokkal segítjük, igényeikre és problémáikra szabva, hogy minél sikeresebben illeszkedjenek be a társadalomba. Munkatársaink ügyfélbarát módon nyújtanak tájékoztatást az egészségügyi, szociális, foglalkoztatási, oktatási és lakhatási támogatásokról és ellátásokról.
Miben segítünk Budapesten?
Egyéni segítségnyújtás:
- Tájékoztatás hivatalos ügyekben (pl. adókártya, TAJ igénylése)
- Segítség a szolgáltatásokhoz való hozzáférésben, valamint az intézményekkel való kapcsolattartásban (oktatás, egészségügyi ellátás, pszichológiai és pszichiátriai támogatás)
- Támogatás munkavállalásban és a munkahely megtartásában
- Jogi tanácsadás
- Gyermekek és fiatalok segítése (beiskolázás, kapcsolat az iskolával/óvodával és pedagógusokkal, egyéni mentorálás, szabadidős programok szervezése)
Csoportos programok:
- Magyar nyelvoktatás önkéntesek segítségével (igény esetén egyéni órák is elérhetők)
- Városi séták és közösségi programok, ahol a résztvevők felfedezhetik a várost, megismerhetik a helyi nevezetességeket és a magyar kultúrát, valamint kapcsolatba léphetnek a helyiekkel.
- Közösségi és szabadidős programok, mint például sportolási lehetőségek, közös főzés, kirándulások.
- Kifejezetten nőknek szóló foglalkozások (pl. jóga, magyar nyelvóra, szabadtéri programok, kézműves tevékenységek, varrás).Fentebb felsorolt szolgáltatásaink igénybevételéhez időpont egyeztetés szükséges. Időpontot személyesen, e-mailben és az alábbi telefonszámokon lehet egyeztetni:
Cím: 1031 Budapest, Szentendrei út 200/b.
Nyitva tartás: hétfőtől péntekig, 9-17 óráig
Telefonszám: +36203476739
Projektek bemutatása:
Pszicho-szociális segítségnyújtás: A pszicho-szociális támogatás célja, hogy mentálisan és érzelmileg segítse a hozzánk fordulókat, különösen azokat, akik trauma vagy nehéz élethelyzet miatt támogatásra szorulnak. Szakemberek és terapeuták dolgoznak azon, hogy a résztvevők megbirkózhassanak kihívásaikkal.
Csoportfoglalkozások: A csoportos programok közös élményeket és támogató közösséget nyújtanak a résztvevőknek. Ezek az alkalmak lehetőséget adnak arra, hogy megosszák tapasztalataikat, tanuljanak egymástól, és közösségi kapcsolatokat építsenek.
Szociális munka: A szociális munkások egyéni és közösségi szinten is támogatják az érintetteket, segítenek eligazodni a mindennapi kihívásokban, legyen szó ügyintézésről, egészségügyi ellátásról vagy foglalkoztatási kérdésekről.
Közösségi szoba hálózat: A közösségi szobák olyan biztonságos helyek, ahol az érintettek közösségi programokon vehetnek részt, találkozhatnak másokkal, és egy támogató közegben kapcsolódhatnak egymáshoz.
Menekültek magyarországi integrációja: Ez a program célzott támogatást nyújt a menekültek számára a magyar társadalomba való beilleszkedéshez, többek között nyelvi, kulturális és társadalmi programokon keresztül.
Szociális tanácsadás és jogsegély-szolgálat: A program keretében jogi tanácsadás és segítségnyújtás érhető el a mindennapi élet jogi vonatkozásaiban, így például munkajogi, lakhatási és családjogi kérdésekben.
Pszichoszociális segítségnyújtás és közösségi szociális munka menedékkérőknek: Kifejezetten menedékkérők számára nyújtott pszichoszociális és közösségi szociális támogatás, amely célzottan segíti őket abban, hogy kezeljék a menekültlét okozta nehézségeket, és könnyebben eligazodjanak új környezetükben.
Szexuális és nemi alapú erőszak megelőzése és kezelése a nemzetközi védelemre szoruló személyek számára Közép-Európában: Ez a program a szexuális és nemi alapú erőszak megelőzésére és kezelésére irányul, különösen olyan személyek számára, akik nemzetközi védelmet keresnek. Célja a biztonságos környezet megteremtése, ahol a résztvevők megfelelő támogatást kaphatnak.
Pénzt, ruhát, ételt és egyéb adományokat nem tudunk biztosítani, és szálláslehetőséget sem tudunk nyújtani. Ugyanakkor, szükség esetén szívesen segítünk kapcsolatba lépni olyan szervezetekkel, amelyek ezekkel foglalkoznak. Emellett ajánljuk más szervezetek programjait, és segítünk az azokba való bekapcsolódásban.